Kážeme Krista

Střešovický evangelík

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Praze 6 Střešovicích
adresa: nám. Před bateriemi 22, Praha 6
tel.: 224 312 107
email:
bohoslužby: každou neděli v 9,30

Partnerské sbory

Střešovický sbor udržuje partnerství s

reformovaným sborem v Oss v Nizozemsku http://www.pkn-oss.nl/
„Oni si představovali, že budou bydlet v autokempu na Džbánu a navštíví nás v kostele jako turisté. Překvapili jsme je, že jsme je pozvali, aby byli hosty v našich rodinách. Tím jsme dali tomuto církevnímu partnerství také osobní ráz. Když jsme se pak sešli na faře, v kostele, při společném výletu, měl už každý osobně známého člena druhé skupiny. To nám pomáhalo chápat postoje, názory, způsoby těchto cizinců při bohoslužbách, ve věcech veřejných i při rozhovorech na vybraná témata,“ říká o prvních pražských setkáních s přáteli z Oss Petr Jankovský. Partnerství trvá od r. 1985, oba sbory se střídavě a každoročně navštěvují za účasti všech generací. Město Oss se nachází v Severním Brabantsku a má 78 tisíc obyvatel.

Termín letošního setkání s naším partnerským sborem v Oss je 5.-8. květen. Vzájemné návštěvy mají střídavý rytmus, letos pojedeme do Oss my. Zúčastnit se může kdokoli z našeho sboru, rádi rozšíříme tradiční skupinu o nové účastníky. Program a organizaci setkání připravuje holandská a česká komise. Letošní téma je „úspěch“. Postupně zde budete nacházet podrobnější informace. Budou také součástí sborových ohlášek. S dotazy a podněty se můžete obracet i na členy komise, kterými jsou Tomáš Fendrych, Petr Jankovský, Pavel Kočnar, Dagmar a David Proskovi a Monika Žárská.

a luterským sborem v Sibiu / Hermannstadtu v Rumunsku http://www.evang.ro/hermannstadt/
Partnerství se sborem v Sibiu neboli Hermannstadtu v Sedmihradsku začalo v r. 2005. Vzájemné návštěvy nejsou pravidelné, ale velmi intenzivní a pro české účastníky tradičně spojené s turistikou v horách. Sibiňští hovoří německy; jejich město (155 tisíc obyvatel) založili ve středověku osadníci z Porýní a Vestfálska a stalo se centrem luterství v Rumunsku.

V květnu 2008 se podařilo uskutečnit v Praze čtyřdenní setkání všech tří sborů.

DOPIS Z HERMANNSTADTu

Liebe Freunde aus Prag,

mit grosser Freude haben wir eure Karte zu Weihnachten erhalten - ein paar Tage später kam auch der Briefumschlag mit den Fotos von unserem letzten Treffen in Hermannstadt - es war ein schönes Erlebnis mit euch. Es wäre schön, wenn wir etwas ähnliches im kommenden Jahr planen könnten.

So wünschen wir ein gesegnetes Neues Jahr und grüssen mit Fotos von einem kleinen Sternenhimmel, den wir jedes Jahr im Advent für unsere Weihnachtspäckchen vorbereiten.
Beste Grüsse aus Hermannstadt,

Kilian Dörr

 

  Milí přátelé z Prahy,

s velkou radostí jsme přijali Váš vánoční pozdrav z Prahy – a pár dní nato přišla také obálka s fotografiemi z našeho posledního setkání v Hermannstadtu – bylo to s Vámi pěkné. Bylo by pěkné, kdybychom něco podobného mohli naplánovat pro příští rok.

Přejeme Vám požehnaný Nový rok a s naším pozdravením posíláme fotky malého hvězdného nebe, které každoročně v adventu připravujeme pro naše vánoční balíčky.

      Pěkné pozdravení z Hermannstadtu,

Kilian Dörr

perníkové hvězdy 

Site Map | Printable View | © 2008 - 2017 ČCE Střešovice | HTML 5 | CSS | Managed by PDQM